נשים דתיות הן בהגדרה נשים שצניעותן חשובה להן ומשכך, ניתן היה להניח שתוכלנה להסתדר עם כל עיצוב שמלה, כל עוד הוא מספיק צנוע עבורן. האמת כמובן, לא יכולה להיות יותר רחוקה מכך. אופנה לנשים דתיות היא אופנה מיוחדת שהתפתחה לאורך השנים מתוך הצניעות ובזכות הצניעות. במקום בו מותגי שמלות כלליים מייצרים חדשנות באמצעות עוד מחשוף ועוד גזירה ועוד פתח, מעצבי שמלות ופריטי אופנה לנשים חרדיות למשל, מצליחים לייצר אסתטיקה, ייחודיות ואופי עיצובי יש מאין.

האבולוציה של אופנת הנשים הדתיות

השרוולים צריכים לכסות את היד עד קצה הזרוע, השמלה צריכה לכסות את הרגליים, המחשוף צריך פשוט לא להיות שם והגזרה צריכה למנוע הבלטה של קווי המתאר של גוף האישה הלובשת את הבגד. תחת המגבלות הללו, התפתחה אופנה לנשים חרדיות ודתיות גם יחד כשאת הייחודיות, החגיגיות והאסתטיקה למדו ליצור מעצבי האופנה למגזר זה באמצעות ניואנסים קטנים של עיצוב גזרה ובמיוחד באמצעות שימוש נכון וחכם בצבעים ושילובי צבעים. המדובר באופנה שהתפתחה בתוך מגבלותיה וככזאת, למדה מתוך כורח לעשות שימוש בכלל האלמנטים העומדים לרשות המעצב, בכדי לייצר את יוצא הדופן מתוך המרחב העיצובי המצומצם שעומד לרשותו.

דרגות של צניעות – סוגים של אופנה

ובכל זאת, גם במגזר הדתי ניתן לזהות רמות שונות של הקפדה על כללי הצניעות. ישנן נשים דתיות שלעולם לא תסתובבנה עם שמלה שמגיעה לגובה הברך בלבד, וישנן אחרות שלעולם לא תחשופנה אפילו את הגרון. אחרות לעומת זאת, מעניקות יותר מרחב לשכל הישר וכל עוד המראה נותר צנוע יחסית, אין להן בעיה להסתובב עם שמלות ברך או שמלות שחושפות מעט את האזור שמתחת לגרון ואולי אף מעט יותר עמוק מזה. כשאת נכנסת לחנות אופנה לנשים דתיות, את עושה זאת לבטח מתוך ידיעה שתוכלי למצוא בה את הבגדים שעומדים בכללי הצניעות שלך, אבל בהחלט יש מקום לבחון חנויות אחרות שאולי יודעות להציע גם וגם, חנויות שיודעות להציע גם אופנה לנשים חרדיות וגם כזאת לנשים דתיות. בחנות הזאת אולי תוכלי למצוא משהו חדש שיכול להתאים לך ולפתוח בפנייך פתח לעולם רחב הרבה יותר של אופנה צנועה.

בחנות הבגדים של דבי שמלות תוכלי לחוות בדיוק את החוויה הזאת, למצוא את האופנה שמתאימה בדיוק לך ולגלות עולם חדש של עיצובים, צבעים וגזרות בעולם הרחב של אופנה לנשים דתיות. כל השמלות מוצגות בדפי המכירה של אתר האינטרנט של דבי שמלות ואפשר לדבר איתנו גם בטלפון 054-5974410.