צניעות הוא מרכיב מפתח חשוב ומרכזי בעולם האופנה הדתי ויחד עם זאת, גם את המרכיב הזה ניתן לחלק לקטגוריות שונות של צניעות, החל מפריטי אופנה שהצניעות היא המוטיב המרכזי והדומיננטי ביותר בהם ועד פריטים שלעיתים אף חורגים ממגבלות הצניעות אך עדיין נחשבים לצנועים מאוד ביחס לכלל. נשים חרדיות למשל, מקפידות מאוד על נושא הצניעות ומקפידות על שרוולים שיכסו את הידיים עד קצה הזרוע, את הרגליים עד כף הרגל ואת אזור החזה עד לגובה הגרון והצוואר. נשים דתיות שאינן חרדיות נוהגות ללבוש שמלות צנועות שהן מעט יותר מוגבהות, לעיתים גם עם שרוול שלושת רבעי ואפילו קצר וכאלו שמכסות את אזור החזה במלואו אך חושפות את הגרון והאזור המיידי שתחתיו. האפשרויות הן רבות וכל אישה דתייה וחרדית יכולה למצוא בתוכן את הדגמים המתאימים לה ביותר.

שמירה על הצניעות על השוליים של כללי הצניעות

בדיוק כפי שהדת היהודית מכילה בתוכה אנשים מסורתיים, דתיים לאומיים, חרד"לים וחרדים ובדיוק כפי שיש ששומרים 3 שעות בין בשר לחלב בעוד אחרים מקפידים על 4, 5 ו-6 שעות ביניהם, גם בתחום האופנה לנשים, ניתן למצוא מדרג של שמלות צנועות, בתוכו נמצא שמלות צנועות קלילות שמקפידות על אורך שרוולים ואורך שמלה ראוי, אך מעניקות יותר חיות וחיוניות דרך הגוונים, סוג הבד והגזרה. באותו מדרג נוכל למצוא גם שמלות ליום יום צנועות, שמגביהות מעט את שולי השמלה לגובה הברך ואולי אף מקצרות את השרוולים בכדי להעניק חופש תנועה רב יותר ונוחות רבה יותר בהתנהלות היומיומית שלנו. מידת הצניעות של השמלה נקבעת גם בהתאם להיקף החשיפה שלנו למרחב הציבורי. בביתנו נלבש שמלות אחרות מאשר אלו שנלבש באירוע רב משתתפים או אלו שנלבש כשנצא ליום עבודה.

לקנות במקום הנכון

בכדי להבטיח את עמידתן בכללי הצניעות ברמת החומרה שגזרו על עצמן, נשים רבות נוטות לבצע את קניית השמלות שלהן בחנויות קבועות שעומדות בסטנדרטים שלהן. יחד עם זאת, לפעמים אפשר לצאת מעט מהקופסה, להרחיב את היריעה ולהביט מסביב. ייתכן מאוד שתוכלי למצוא בחנות אחרת, דגמים מסוימים שעדיין עונים על כללי הצניעות עליהם את מקפידה, אך כאלו שיעניקו לך מראה מעט יותר חיוני, חי ומעניין.

בחנות הבגדים של דבי שמלות תוכלי למצוא מגוון רחב של דגמי שמלות צנועות, החל מדגמי שמלות צנועות לנערות, דרך שמלות צנועות קלילות וכלה בשמלות צנועות בשולי הכללים ואף מעט מחוצה להם. אצל דבי שמלות תוכלי לשמור באופן מלא ומוקפד על רמת הצניעות שגזרת על עצמך, אבל תוכלי לעשות זאת מתוך ידיעה שבתוך רמת הצניעות הזאת, תוכלי למצוא מגוון רחב יותר של אפשרויות, צבעים, תצורות וגזרות. לפרטים נוספים צרי קשר עוד היום בטלפון 02-6303770